-->

Komikler Burada

En Komik ve En Eğlenceli Fıkralar, En komik Videolar, En komik Resimler, En Güzel Hazır Mesajlar.

18 Ekim 2016 Salı

Yalnız Adam Ve Kırlangıç

Karlı bir kış  günüymüş. Yağan kardan üşümüş küçük kırlangıç, yalnız bir adamın penceresinin dışına gelip gagasıyla camı tıkırdatmış. Adeta adamın onun içeri girmesine müsaade etmesini istemiş.   Yalnız adam bu isteği görmüş:
- "Olmaz alamam, git başımdan" der gibi kuşu kovalamış, sonra da kendi kendine söylenmiş:
- "Hıh, camı tıkırdatmakla kendisini içeri alacağımı mı sanıyor acaba?"  Gecenin ilerleyen saatlerinde canı sıkılmış, rüzgar ve soğuk arttıkça yalnız adamı daha başka düşünceler sarmış, kırlangıcın arkadaşlığını geri tepmekten biraz pişmanlık duymuş.
- "Keşke kuşu içeri alsaydım. Ona biraz yiyecek verirdim. Minik kuş oradan oraya uçar, neşeli sesler çıkartır, cıvıldar, yalnızlığımı paylaşırdı" demiş. Ertesi sabah ilk iş pencereyi açıp, etrafına bakınmış adam, belki kırlangıç oralarda bir yerlerde olabilir diye düşünmüş. Ama görememiş zavallı kırlangıcı.  Uzun kış geçmiş, yine yaz gelmiş.   Etrafta kırlangıçlar, cıvıldıyarak uçmaya başlayınca, yalnız adam, heyecanla camını sonuna kadar açıp kuşu beklemiş. Ama hiç gelen olmamış. Onun hevesle havada uçan kuşlara baktığını gören komşusu hikayeyi öğrenince hafif buruk bir sesle:
- "Sevgili komşum, anlaşılan sen kırlangıçların sadece 6 aylık bir ömürleri olduğunu bilmiyordun?" demiş. Bunu işiten yalnız adam çok üzülmüş ama üzülmek için de artık geç kaldığını anlamış.

Dikkatli olun. Farkında olun. Kendinize bir sorun. Acaba, siz kaç kırlangıç kovaladınız? Hiç geri çevirmediniz mi bugüne kadar size sunulan bir dostluğu. Hayatta bazı fırsatlar vardır ki, sadece bir kez karşımıza çıkar. Değerini bilemezsek kaçıp giderler ve asla geri gelmezler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder