-->

Komikler Burada

En Komik ve En Eğlenceli Fıkralar, En komik Videolar, En komik Resimler, En Güzel Hazır Mesajlar.

4 Ekim 2016 Salı

İşlem Hacmi

Yaşlı borsacı ile genç borsacı parkta sohbet ederek dolaşıyorlar. Yaşlı, gence Mesleğin püf noktalarını anlatıyor:
- "Bak evladım. Bu meslekte başarılı olmak için sadece fırsatları değerlendirmek yetmez. Zaman zaman fırsatları da senin yaratman gerekir. Bunun için sürekli dikkatli olman gerekir. Uygun bir yorumla hiç umulmadık olaylar bile çok büyük fırsatlara dönüşebilir. Bak mesela şu karşıda gördüğün
taze köpek pisliği sana sadece iğrenç bir şey olarak geliyordur. Ama ben eğer 'şu pislikten bir lokma ağzına atarsan sana 1 milyar lira veririm' dersem olay senin açından nasıl da büyük bir fırsata dönüşüverir değil mi? Yapar mısın?"
Genç borsacı:
- "Tabi efendim." der. Parmağını pisliğe daldırır, bir lokma alır yutar. Yaşlı borsacı cebinden bir milyarı çıkartır, gence verir. Bir süre yürürler, genç dayanamaz sorar:
- "Hocam, ben size aynı teklifte bulunsaydım kabul eder miydiniz? Bakın ileride de başka bir pislik var. Bir milyar karşılığı dener miydiniz?"
Yaşlı borsacı:
- "Tabi ki." der. O da bir lokma alıp yutar. genç borsacı da çıkartır, biraz önce kazandığı 1 milyarı iade eder. Bir süre sessiz sessiz yürürler. genç yine dayanamaz sorar:
- "Hocam. Ne sizin cebinizdeki para miktarı değişti. Ne de benim cebimdeki. Söyler misiniz biz bu boku niye yedik?"
Kurt borsacı cevap verir:
- "Öyle deme evladım. 2 milyarlık işlem hacmi yarattık! Bankacıyız biz."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder