Google Translate

Son Yorumlar

Home » » Erzurum'un Köyündenim

Erzurum'un Köyündenim

Erzurum'un Köyündenim - Erzurum Fıkraları - Komikler Burada

Adamın biri tıraş olmak için berbere gider. Berber kalabalıktır ve sıra vardır. Oturmuş beklerken, kendisinden önceki birinin, sakal tıraşı olmak için koltuğa oturduğunu görür. Berber suyu, sabunu hazırlarken adam itiraz eder ve:
- "Ben susuz ve sabunsuz tıraş olacağım" der.
Berber ve orada bulunanlar hayret içinde kalırlar. Bunun üzerine berber usturayı eline alıp adamı tıraş eder. Bir yandan da takdirini belirtmekten kaçınmaz ve adama:
- "Nerelisin?" diye sorar.
Adam da:
- "Erzurumluyum" der.
Tıraş bitip de adam çıkınca, berber arkasından konuşur ve:
- "Vay be arkadaş. Ne babayiğit, ne cesaretli adammış. Helal olsun, susuz sabunsuz tıraş oldu. Tam bir dadaş. Bravo doğrusu! Ben ömrümde böyle birini daha görmedim." der.
Biraz sonra başka bir Erzurumlu daha koltuğa oturur ve:
- "Sakal tıraşı olacağım" der.
Berber yine suyu sabunu hazırlarken, genç eliyle:
- "istemez" diye işaret yapar.
Berber şaşkındır:
- "Abi yoksa siz de mi Erzurumlu'sunuz?" diye sorar.
Genç başıyla tasdik eder. Berber biraz sonra usturayı adamın yüzünde kaydırınca, hafif hafif kan akmaya, yaralar oluşmaya başlar. Ömründe hiç sabunsuz tıraş olmamış gencin yüzünden kanlar damlamaya başlar. Genç şiddetli acı çekmektedir. Ama erkekliğe laf ettirmemek için de dişini sıkmaktadır. Ancak adam, en sonunda acılara dayanamaz ve berbere yalvarırcasına:
- "Ağabey sen sabunu sür, sabunu. Ben Erzurum’un içinden değil, köyündenim." der.

Written by : Komikler Burada - Bu site neden var?

Gülmek, Kolay iletişim kurulmasını sağlar.Gülmek zevktir, vücut ve ruh için sağlıktır. Stresi yenmenin en iyi yoludur. Ağlamak yerine gülen, surat asmak yerine gülümseyen insanlar görmek için, gülenler kadar güldürenlere de ihtiyaç olduğunu düşünerek ben de elimden geldiği kadar güldüren bir kişi olmaya karar verdim. Bu site ile, yaşadığım komik olayları, duyduğum veya okuduğum güzel fıkraları, komik resim ve videoları siz dostlarımla paylaşmaya gayret ediyorum. Bu sitede mutlaka gülecek bir şeyler bulacaksınız. İyi eğlenceler.

Bize katılın: Facebook | Twitter | Google Plus :: Ziyaret ettiğiniz için teşekkürler! ::

0 Post a Comment:

Yorum Gönder